Scroll Top

GAZÂLÎ BURSLARI

İmam Gazalî; yaşadığı çağın etkisinde kalan değil, yaşadığı çağa kendi inanç ve düşünceleriyle yön veren bir şahsiyettir. Çağına mahkûm olmamış, çağını aşmış bir hakikat arayanı, elde ettiği bilginin hakkını veren bir fikir işçisidir. İlimsiz irfan, irfansız hikmet olmayacağını beyan etmiştir. İmam Gazalî, ilimden irfana, irfandan hakikate hayatı boyunca bir arayış içerisinde olmuştur. İlmi, irfanı ve hikmeti kendisinde toplamış ender şahsiyetlerden birisidir.

…… Gazali Bursları ile ihtiyaç sahibi öğrencilere maddi destek sağlanması hedef alınıyor.

Gazalî Bursları, ilimde derinleşecek, irfanı kuşanacak ve hikmeti talep edecek ilim taliplerinin desteklenmesi için ortaya konan bir çalışmadır. Bu burs ile bilimsel araştırma yazmak isteyen talebelere destek sağlanarak nitelikli akademisyenlerin çoğalması ve teşkilatta sorumluluk üstlenip gelecek nesillere de eğitimlerinde ve akademik çalışmalarında destek verebilecek bireylerin maddi yardım alması sağlanmaktadır.

Privacy Preferences
When you visit our website, it may store information through your browser from specific services, usually in form of cookies. Here you can change your privacy preferences. Please note that blocking some types of cookies may impact your experience on our website and the services we offer.